Реєстрація ТОВ за Законами України - Приватний нотаріус Бородіна Ольга Василівна
Київ, Саксаганського 102, оф. 20

Реєстрація ТОВ за Законами України

Створення будь-якої компанії починається з реєстрації юридичної особи – за законодавством України, жодна компанія не має права проводити свою діяльність, не маючи документів про реєстрацію.

Реєстрація підприємства – що потрібно знати підприємцю

Реєстрація ТОВ виконується згідно з Законом України № 755-IV від 15 травня 2003 року «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». З 1 січня 2016 реєструвати ТОВ має право не тільки державний реєстратор, а й нотаріус, незалежно від місця знаходження останнього. Це означає, що нотаріус з Одеси має право зареєструвати підприємство з Києва і навпаки.

Довіривши процедуру реєстрації досвідченому професіоналу, майбутній підприємець має можливість отримати на руки папери, оформлені відповідно до норм законодавства України, в найкоротші терміни.

Реєстрація підприємства може виконуватися як самим засновником, так і його законним представником. Останнім може бути будь-яка довірена особа власника, чиї повноваження завірені у нотаріуса. Закон також дозволяє відправити всі необхідні папери листом з описом вкладеної документації поштою, однак на практиці таким варіантом користуються рідко.

Документи для реєстрації ТОВ

Створення ТОВ – реєстрація будь-якої компанії – починається зі збору документів.

Нотаріусу обов'язково необхідно надати:

  • заповнену картку встановленого зразка, яку вимагає реєстрація ТОВ;
  • протокол зборів, де винесено рішення про реєстрацію ТОВ – оригінал або завірену нотаріусом копію;
  • статут ТОВ у одному примірнику;
  • документ, що визначає структуру засновників з перерахуванням основних власників;
  • паспорт, ІПН, а також довіреність представника (якщо процедуру реєстрації виконує довірена особа);
  • квитанцію про сплату реєстраційного збору.

Сфера, в якій майбутній об'єкт господарювання збирається проводити свою діяльність, визначає деякі відмінності в реєстрації. Наприклад, для фермерського ТОВ документи обов'язкового порядку повинні бути доповнені копією Державного акта, що підтверджує довгострокову оренду або володіння земельною ділянкою.

Потрібно відзначити, що кількість поданих документів зафіксована в законодавстві України – нотаріус не має права вимагати інші папери, крім зазначених. Потрібно пам'ятати, що документи слід оформляти державною мовою України.

Вартість і терміни реєстрації

Створення ТОВ – реєстрація в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб – не займає багато часу, на це потрібно не більше трьох днів. Це актуально, якщо документи, що подаються, складені відповідно до законодавчих норм. Однак на практиці майбутній підприємець часто стикається зі складнощами при складанні цих паперів, тому краще звернутися до нотаріуса заздалегідь – він допоможе заповнити документи без помилок.

Вартість реєстраційного збору зафіксована в законодавстві (1 ст. 10 Закону) становить 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Після реєстрації нотаріус видає власнику виписку з ЄДР та документ, який вказує на внесення ТОВ до Єдиного державного реєстру. Отримання цих документів дає право на ведення підприємницької діяльності, але, крім реєстрації, компанію потрібно поставити на облік в податковому органі, ПФУ та органах статистики.

Отримайте безкоштовну консультацію щодо послуги упродовж 10 хв:

Отримати консультацію