Реєстрація ФОП - фізичних осіб-підприємців - Приватний нотаріус Бородіна Ольга Василівна
Київ, Саксаганського 102, оф. 20

Реєстрація ФОП - фізичних осіб-підприємців

Маючи всього лише бізнес-план і мінімальний стартовий капітал створити власну справу в Україні сьогодні просто. Узаконити бізнес шляхом реєстрації ФОП можна у держ. реєстратора, а з недавнього часу це роблять і нотаріуси. Державна реєстрація, проведена відповідно до чинного законодавства, стане визнанням легальності вашої власної справи державою.

ФОП в наші дні є найбільш популярною і простою формою ведення підприємницької діяльності серед фізичних осіб. Пояснити такий вибір багатьох громадян України, які вирішили «працювати на себе», нескладно.

 • По-перше, ФОП не вимагає наявності солідного стартового капіталу, власної печатки, банківського рахунку, складання статуту малого підприємства, окремого приміщення і майна. Закон допускає функціонування ФОП навіть у власній квартирі бізнесмена.
 • По-друге, держава надала фізичній особі-підприємцю можливість вибору спрощеної системи оподаткування. Вести облік і складати звітність ФОП під силу навіть людині без бухгалтерської освіти.
 • І, по-третє, головна перевага ФОП - швидке і легке оформлення старт-апу.

Як зареєструвати ФОП

Зареєструватися в якості ФОП може будь-який громадянин України, який досягнув повноліття, а з дозволу батьків це можуть зробити і молоді люди вже з 16 років. Так само потрібна наявність прописки за місцем проживання майбутнього підприємця.

Процес оформлення починається з вибору КВЕД і системи оподаткування. Потім потрібно підготувати документи для реєстрації підприємця.

Для того, щоб оформлення пройшло без складнощів, нотаріусу знадобляться:

 • заява про реєстрацію фізичної особи-підприємця;
 • оригінал і копії всіх заповнених сторінок паспорта громадянина України, іноземного громадянина (іноземець подає також свідоцтво про тимчасове або постійне проживання на території України);
 • оригінал і копія ідентифікаційного коду платника податків (ІПН);
 • якщо майбутній підприємець не досяг віку 18-ти років, необхідно нотаріально засвідчена письмова згода його батьків (усиновителів, опікунів або піклувальників) або органу опіки та піклування;
 • заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування (за бажанням підприємця);
 • заяву про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість (за бажанням підприємця).

Переваги участі нотаріуса в реєстраційній процедурі

Нововведення набули сили після змін в законодавстві про реєстрацію в Україні та значно спростили реєстрацію ФОП для бізнесменів-початківців:

 • Тепер зареєструвати ФОП в Києві має право нотаріус, який практикує в будь-якій області України.
 • Безпосередньо на місці, у нотаріуса, який реєструє ФОП, починаючого свою справу, бізнесмен може отримати детальну юридичну консультацію з усіх аспектів легальної діяльності фізичної особи-підприємця.
 • Виключаються некомпетентні особи-посередники.

Довірити нотаріусу процедуру реєстрації ФОП - це значить мати не тільки можливість проконсультуватися з усіх питань, пов'язаних з безпосередньою процедурою оформлення власного бізнесу, а й отримати реальну допомогу у виборі системи оподаткування та інших супутніх питань. А головне, реєстрація у нотаріуса - це 100% гарантія законності на початковому етапі господарської діяльності підприємця.

Отримайте безкоштовну консультацію щодо послуги упродовж 10 хв:

Отримати консультацію