Консульська легалізація - Приватний нотаріус Бородіна Ольга Василівна
Київ, Саксаганського 102, оф. 20

Консульська легалізація

Легалізація офіційних документів у Департаменті консульської служби МЗС

Порядок консульської легалізації офіційних документів установлюється Віденською конвенцією «Про консульські зносини» 1963 року, міжнародними договорами та чинним законодавством України.

Консульська легалізація офіційних документів — це процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або засвідчення справжності підписів посадових осіб, уповноважених засвідчувати підписи на документах, а також дійсності відбитків штампів, печаток, якими скріплено документ. При цьому консул не несе відповідальності за зміст документа.

Легалізація в установленому порядку документа надає йому право на існування в міжнародному обігу.

Легалізації не підлягають:

 • документи й акти, які суперечать законодавству України або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян;
 • оригінали, копії та фотокопії паспортів, військових квитків, трудових книжок, документів, що мають характер листування, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчення водія, посвідчення особи, нормативно-правові акти та роз’яснення щодо їх застосування.
 • документи, видані органами та посадовими особами з перевищенням їх повноважень. У разі виникнення сумніву в тому, що представлені документи відповідають законам України або держави перебування, консульська посадова особа має право звертатись до компетентних органів відповідної держави або до відповідних органів в Україні за офіційним роз’ясненням.

При поданні офіційних документів на консульську легалізацію:

 • фізичні особи подають документ, який посвідчує особу, та заяву на вчинення консульської легалізації;
 • юридичні особи подають лист-звернення про вчинення консульської легалізації.

У разі подання заяви представником фізичної чи юридичної особи подається доручення або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені цих осіб.

За консульську легалізацію справляється консульський збір.

Засвідчення офіційних документів в порядку консульської легалізації

Департамент консульської служби МЗС України, у відповідності до положень Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, Консульського статуту України, затвердженого Указом Президента України N127/94, Інструкції про порядок консульської легалізації офіційних документів в Україні та за кордоном, затвердженої Наказом МЗС України No113 від 04.06.2002 здійснює легалізацію документів, виданих офіційними установами України i призначених для використання за кордоном.

Департамент консульської служби легалізує наступні документи:

 • оригінали офіційних документів нового українського зразка, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, які засвідчені обласним управлінням юстиції тієї області, де вони видані, управлінням юстиції АР Крим, міським управлінням юстиції міст Києва та Севастополя, Центральним та Лівобережним відділом РАЦС м. Києва;
 • оригінали документів про освіту міжнародного зразка легалізуються у супроводі листа-звернення вищого навчального закладу, що видав документи, засвідченого у мiнiстерствi, який керує відповідний навчальний заклад;
 • документи, засвідчені або видані нотаріусами, після їх оформлення в Міністерстві юстиції України

Після легалізації в Департаменті консульської служби офіційні документи повинні бути засвідчені в дипломатичному представництві тієї країни, де вони будуть використовуватись.

Департамент консульської служби легалізує офіційні документи, крім документів комерційного характеру, складені і засвідчені на території іноземних держав органами державної влади, які уповноважені підтверджувати їх дійсність, і призначені для використання в Україні за умови їх засвідчення в МЗС країни походження документа та її дипломатичного представництва в Україні в установленому порядку.

При поданні офіційних документів на консульську легалізацію:

фізичні особи подають паспорт та заповнюють заяву на вчинення консульської легалізації. В разі необхідності подати на легалізацію документи, що належать або виписані на ім’я іншої особи, заявник повинен надати засвідчену нотаріусом довіреність від власника документів;

юридичні особи подають лист-звернення (бланк установи повинен містити реквізити та печатку), в якому зазначаються: перелік документів, що подаються на легалізацію, мета, з якою вони легалізуються, відомості про особу, яка уповноважена представляти інтереси з питань засвідчення документів.

За легалізацію документів у звичайному порядку (5 робочих днів) справляється консульський збірї:

 • документи фізичних осіб – 51 гривня;
 • документи юридичних осіб та організацій – 170 гривень.

За оформлення документів у терміновому порядку (до 5 робочих днів) стягується подвійний тариф консульського збору.

Тарифи консульського збору встановлені відповідно до Положення про консульський збір України, затвердженого наказом Міністерства закордонних справ України 05 січня 2011 року за №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 січня 2011 року за № 131/18869.

Порядок легалізації офіційних документів в Україні

4.1. Департамент консульської служби МЗС України та Представництва МЗС України приймають на легалізацію офіційні документи, складені і засвідчені на території України органами державної влади та органами місцевого самоврядування або за їх участю і призначені для використання за кордоном.

4.2. На консульську легалізацію приймаються такі документи:

оригінали: свідоцтв про реєстрацію актів громадянського стану; довідок органів реєстрації актів громадянського стану; документів про освіту - дипломів та виписок із залікових відомостей (міжнародного зразка), свідоцтв про спеціалізовану підготовку з медицини, дипломів кандидата та доктора наук; архівних довідок, які видаються архівними підрозділами Державного комітету архівів України та відомчими архівами;

інші офіційні документи після нотаріального засвідчення їх копій та оформлення Міністерством юстиції України.

Документи, наведені в абзаці другому цього пункту, можуть бути прийняті на легалізацію в копіях, засвідчених у нотаріальному порядку, у разі попереднього проведення легалізації їх оригіналів.

Легалізація документів в Посольстві Італії в Україні

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Omnis suscipit porro a totam eos unde tempora aliquam voluptate alias aperiam expedita nostrum reiciendis odio error modi ut nemo in assumenda.

Декларування документів про освіту для Італії «Dichiarazione di valore»

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Voluptas iusto adipisci voluptatum quo veniam! Nesciunt magni voluptate nobis laboriosam ducimus natus omnis sit voluptatibus id quae tempore incidunt aspernatur aliquid.

Легалізація документів в Посольстві Іспанії в Україні

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sapiente sunt ipsa hic pariatur vitae excepturi numquam voluptatem totam ad quo aliquid at consequuntur distinctio eveniet optio. Voluptatum laborum necessitatibus nemo?

Легалізація документів в Посольстві Об'єднаних Арабських Еміратів

Для здійснення зазначеної консульської легалізації при Посольстві Об'єднаних Арабських Еміратів (м. Київ) попередньо необхідно здійснити такі дії:

 1. поставити штамп легалізації на оригінал або нотаріальний переклад документа (в залежності від типу документа): довідка про несудимість, диплом про вищу освіту, додаток до диплома про вищу освіту та ін. документи в Міністерстві юстиції України і Міністерстві закордонних справ України;
 2. надати копії дійсного закордонного паспорта власника документа (вимога консульського відділу ОАЕ в Україні);
 3. оформити нотаріальну або консульську довіреність на уповноваженого спеціаліста нашого центру.

Вартість виконання процедури консульської легалізації для Об'єднаних Арабських Еміратів - 1500 грн./1 документ (стандартні документи), термін виконання - 10 робочих днів.

Отримайте безкоштовну консультацію щодо послуги упродовж 10 хв:

Отримати консультацію