Апостиль - Private notary of the Kiev City notarial district Borodina Olga Vasilevna
Kiev, Zhilyanskaya street 68, office 30

Апостиль

"Apostille" (далі - апостиль) – міжнародна стандартизована форма/спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, які були складені на території України, засвідчує справжність підпису, автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ.

В Україні апостиль проставляється такими органами:

  • Міністерство юстиції України (нотаріальні, судові документи, акти цивільного стану, інформація з ЄДР);
  • Міністерство освіти і науки (документи про освіту);
  • Міністерство закордонних справ (довідка про відсутність  судимості, довідки видані архівними установами України; довідки про стан здоров'я; довідки, видані органами МВС України; інші офіційні документи тощо;

В Україні діє електронний апостиль. З листопада 2015 року і з цих трьох міністерств тільки Мін'юст запровадить видачу електронного апостилю.

Інформація про "АПОСТИЛЬ" для громадян України:
Якщо Ви займаєтесь підготвкою документів для виїзду за кордон, зверніть увагу, що Копії свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану, витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, виданих відділами державної реєстрації актів цивільного стану України після 1991 року, вірність яких засвідчена нотаріусами України, можуть бути прийняті для подальшого проставлення апостиля тільки у разі попереднього проставлення апостиля на оригіналах цих документів.
Однак, наразі на свідоцтвах будь-якого змісту найчастіше відмовляють у проставленні апостилю, на документах, які видані з 1991 року-2010 роки. В даному випадку необхідно повторно витребувати свідоцтво, яке буде вже нового зразка, а вже потім на ньому необхідно ставити Апостиль!!!

Також зверніть увагу, що на ламінованих документах Апостиль не ставиться!!
Бюро перекладів "БЕЛТС" допоможе швидко та правильно підготувати для Вас необхідний пакет документів та здійснити повну консультацію з даного питання.

Також, з 13 серпня 2014 дозволено проставлення апостиля на нотаріально посвідчених копіях таких документів:

  • посвідчення особи;
  • трудових книжках;
  • паспорт громадянина України
  • дозвіл на носіння зброї;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • військовий квиток.

Процедура виглядає таким чином:

Наприклад, якщо це паспорт. Нотаріально посвідчуємо копію паспорта (всі сторінки паспорта ксерокопіюємо), подаємо належним чином завірену  копію на проставлення апостиля в Мінюст.    Після того як апостиль на паспорт проставлений його необхідно перевести на потрібну мову і завершити процедуру оформлення документів (в залежності від країни процедура може відрізнятися!).  Для деяких краї, або за вимогою установи в яку подається вказаний документ, необхідно нотаріально засвідчити підпис перекладача та здійснити його легалізацію в Мінюсті. Не можна легалізувати документи, які мають відношення до комерційних, фінансових або митних дій.

Штамп "Апостиль" ставлять тільки на оригіналах документів державного зразка/ на нотаріально посвідчених її копіях.  Апостиль не потребує іншого засвідчення або легалізації документа та визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Гаазької конвенції 1961 року. Тепер достовірність документа й апостилю представники зарубіжних установ зможуть перевірити через мережу Інтернет. apostille.minjust.gov.ua

Получите бесплатную консультацию относительно услуг в течение 10 мин:

Get consultation